Magyarországon bárki bármikor állattartóvá válhat. Van, hogy tartási ismeretek nélkül vesz család magához házi kedvencet. Az átgondolatlanság végett sok esetben a megunttá vált állatok az utcára kerülnek vagy a silány tartás öli meg őket.

Megveszik, megunják, kidobják
Seres Zoltán, az Orpheus Állatvédő Egyesület vezetője szerint a felelős állattartáshoz megfelelő tartási helyre, az állat ellátásához (gondozásához, állatorvosra) anyagi fedezetre, illetve megfelelő mennyiségű szabad időre van szükség. Ha a három szükséglet közül bármelyik is hiányzik, az állattartás nem lesz megfelelő. A házi kedvencet az állat egész életére kell választani, gyakran ebbe nem gondol bele a tartó, és a megunt állatot egyszerűen utcára engedi. Elhagyni, kitenni kisállatot is állatkínzás bűncselekmény, amiért letöltendő börtönt lehet kapni.

Sintért NE!
Az utcára kidobott állatok legtöbbször a sintérekhez kerülnek. A www.sinter.hu oldalon működő „SintértNE!” településfejlesztő program az ország 3200 településének önkormányzatait, a képviselő testületeket arra buzdítja, hogy a településeken ne a képzetlen, sok esetben nem állatbarát, haszonért dolgozó gyepmestereket táplálják pénzzel, hanem működjenek együtt állatvédő egyesületekkel, állatmentőkkel, hogy a kóbor állatokkal kapcsolatos feladatok humánusan legyenek megoldva.

Állatrendőrségért kiált az állatvédő
Az Orpheus Állatvédő Egyesület egy évtizede tette fel a kérdést a jogalkotó politikusoknak, hogy miért ne működhetne a rendőrség berkein belül egy állatvédelmi feladatokat ellátó egység, mely az állatvédők régóta várt állatrendőreiként működhetnének?! A civil szervezetek sok esetben nem tudnak gyorsan / hatékonyan fellépni egy - egy probléma megoldásáért. Állatrendőrség szükséges Magyarországra, ahol a tagok felismerik az állatkínzásokat, majd megfelelően fellépnek a bűnelkövetőkkel szemben.

Állattartó jogosítvánnyal lehessen állatot tartani