Sokakat érdekelhet a téma, ezért össze szedtük a legfontosabb kérdéseket.
Ennek a rendeletnek az értelmében a kijárási tilalom alól – többek között az élelmiszer- és a gyógyszer-vásárláson túl – a kutyasétáltatás is kivételt képez.
Mi tegyek, ha állatorvoshoz kell vinnem a kutyámat vagy a cicámat?
Először is érdeklődjünk annál az állatorvosi rendelőnél, ahová járni szoktunk, hogy változott-e a nyitvatartás, és csak akkor menjünk állatorvoshoz, ha valóban szükséges.
Egyetlen országban sem zárattak még be rendelőket, ám a gazdik és a dolgozók védelme érdekében bizonyos szabályok betartását kérik.
Ha lázasak vagyunk vagy légzőszervi panaszaink vannak, ne látogassuk a rendelőt, kedvencünk el hozatalára más, egészséges személyt kérjünk meg.
Szinte mindegyik rendelőben lehet időpontot kérni, és arra, hogy a lehető legkevesebb emberrel érintkezzünk, ez a legjobb megoldás.
Egyedül menjünk be az állattal a váróba és a kezelőbe, ha több kísérővel érkezünk, ők várjanak meg minket kint.
A váróba csak akkor menjünk be, ha kevesebb mint három személy tartózkodik ott, egyébként várakozzunk a bejárat előtt, a parkolóban vagy az autóban.
Készpénz helyett inkább bankkártyával fizessünk.

A Noé Állatotthon Alapítvány szerint az alábbi óvintézkedéseket érdemes megtenni, hogy négylábú társunk akkor se kerüljön bajba, ha mi megfertőződünk:
Egyeztessünk le minimum két, egymástól független segítőt, aki vállalja, hogy átmenetileg gondoskodik az állatunkról, ha mi esetlegesen kórházba kerülnénk.
Függesszük ki az ajtóra, hogy hány és milyen kisállat tartózkodik a lakásban, érdemes megadni egy vészhelyzet esetén értesíthető telefonszámot is.
Gondoskodjunk előre minimum két hétre elegendő táplálékról, az oltási könyvet, esetleges gyógyszereket, orvosi feljegyzéseket, kezelési protokollt pedig készítsük össze, és tegyük jól látható, könnyen megtalálható helyre a lakásban.
Jusson el mindenkihez! Sok múlik ezen!